9 grudnia klasa VI miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach ozdób świątecznych w Bibliotece Publicznej w Siemianicach. Dziękujemy Pani Grażynie M. za prowadzenie warsztatów oraz Pani Jolancie G. za gościnę w bibliotece.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada obchodzliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
W klasach z okazji tego dnia odbyła się pogadanka o prawach dzieci, o ich problemach i potrzebach oraz o tym, że należy tych praw przestrzegać.
Dzieci obejrzały również prezentację o Prawach Dziecka.
Szkoła do hymnu

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej Szkoła do hymnu - podsumowanie akcji

Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki

14 listopada na sali widowiskowej Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej odbył się II Festiwal Polskiej Piosenki o miłości - "Wyśpiewać miłość". Konkurs przeprowadzony został w trzech karegoriach: do 11 lat; 12-15 oraz 16 i powyżej. W tym festiwalu wzięła udział uczennica klasy III - Małgorzata Nawrot, która zaśpiewała piosenkę "Kocham mamę".. W końcowym rozstrzygnięciu Małgosia zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Poniżej nagranie audio podczas występu na fesiwalu.