Wydarzenia 2022-2023

W poniedziałek 24 kwietnia w Zespole Szkół w Laskach odbył się II Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej. Uczniowie klas trzecich szkół powiatu kępińskiego wykonywali prace plastyczne pt. "Moje wymarzone wakacje" w edytorze grafiki MŚ Paint. Uczennice Justyna Lubojańska ze Szkoły Podstawowej w Rychtalu oraz Wiktoria Kulak ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy zajęły ex aequo I miejsce. Anna Diachenko ze Szkoły Podstawowej w Laskach zajęła II miejsce, a III miejsce zajęła Zuzanna Szalek ze Szkoły Podstawowej im. Szembekow z Siemianic. Było także wyróżnienie, otrzymał je Fabian Pacyna ze Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej Wszyscy otrzymali piękne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Trzcinica pana Grzegorza Hadzika.

 21 kwietnia 2023r. po raz 14. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Krasomówczy. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem: "OPOWIADAMY POZNAŃSKIE LEGENDY I INNE OPOWIEŚCI O STOLICY WIELKOPOLSKI ".Konkursowi towarzyszyła wystawa o Poznaniu, który w tym roku 23 kwietnia obchodzi 770. rocznicę nadania praw miejskich. Jury konkursowe przyznało następujące nagrody: I miejsce- Lena Andrys SP Łęka Mroczeńska, II miejsce- Wiktoria Kaczorowska SP nr 1 w Kępnie, III miejsce- Nikola Snopek SP w Perzowie, wyróżnienie- Maja Bączkiewicz SP w Olszowie oraz Szymon Hendrys SP w Opatowie. GRATULUJEMY. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Łęce Opatowskiej oraz Starostwo Powiatowe w Kępnie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Kępińskiego. 

W Polsce, na świecie jak również w naszej szkole kwiecień ma kolor niebieski jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Jest to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, a 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Szkoła nasza włączyła się do organizowanych przez ( IWRD) Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka Niebieskich Igrzysk 2023.
W ramach tego wydarzenia dzisiaj do szkoły przyszliśmy ubrani na niebiesko. Niebieskie i błękitne były również deserki i galaretki, które można było nabyć w sklepiku szkolnym.
Wszyscy zajadali się pysznymi "niebieskimi łakociami", które znikały w oczach.

20 kwietnia nasza szkoła obchodziła Dzień Ziemi. W tym dniu staraliśmy się w szczególny sposób zwracać uwagę na konieczność dbania o naszą planetę. Uczniowie klas 1-8 odbyli warsztaty ozdabiania torb ekologicznych prowadzone przez Elizę Zaborowską i Ewę Grygier-Dyla. Efekty pracy uczniów były ciekawe i zaskakujace. Po warsztatach uczniowie wykonywali plakaty z hasłami ekologicznymi, z którymi nastepnie wyruszyli na happening po Siemianicach. 

Rekolekcje wielkopostne to czas zadumy nad męka i śmiercią Pana Jezusa. To czas przygotowania do Zmartwychwstania, które ma odmienić nasze serca. Uczniowie naszej szkoły spotykali się na wspólnej modlitwie w kościele oraz na zajęciach w szkole. Dobro, prawda i piękno towarzyszyły nam podczas rozważań . Mieliśmy przyjemność wysłuchać nauk rekolekcyjnych głoszonych przez księdza Franciszka Wielguta. Dobre słowo, gitara i piosenka zaangażowały wszystkich do modlitwy i śpiewu.