Akcja „Szlachetna Paczka”

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Pragniemy poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do Szlachetnej Paczki. W ramach tej akcji udzielana jest pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Wybraliśmy wspaniałą rodzinę, która zasługuje na naszą pomoc!

Pani Maria (45l.) mieszka z trójką dzieci. Najstarszy syn Dominik ma 23 lata i z powodu pandemii utracił pracę, młodszy jej syn Mateusz ma 17 lat i cierpi na zaburzenia zachowania. Najmłodszą pociechą pani Marii jest Maciek mający 8 lat. W ostatnich tygodniach rodzina niestety utraciła jedynego jej żywiciela z powodu czego pojawiają się komplikacje życiowe. Pani Maria nie może podjąć pracy ponieważ musi zajmować się chorym Mateuszem oraz najmłodszym Maćkiem. Jej codziennością jest zajmowanie się domem, członkowie rodziny lubią wspólne spacery, oglądają filmy oraz jeżdżą na rowerach. Zanim pojawiły się problemy rodzina prowadziła spokojne życie bez zmartwień. Obecnie sytuacja jest trudna ponieważ średni dochód na jednego członka rodziny wynosi jedyne 162 zł miesięcznie z czego bardzo ciężko jest utrzymać dom.

W jaki sposób możemy pomóc? 

W dniach od 19.11 do 07.12.2020 r. można przynosić do szkoły poniższe artykuły: 

  • Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, mąka, kawa, makaron, budyń, konserwy mięsne,  olej, ryż, dżem
  • Potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon
  • Odzież: Mateusz spodnie -przejściowe (164 cm ). Maciek spodnie- przejściowe (140 cm)
  • Obuwie: Mateusz adidasy rozmiar 41/42. Maciek adidasy rozmiar 34/35
  • Materiały szkolne: papier kolorowy,  bloki, przybory do pisania
  • Inne potrzeby materialne: opał (węgiel)

Szczególne upominki : Maria perfumy, Dominik perfumy,  Mateusz zegarek, Maciek lego, misia

Razem zmienimy losy rodziny w potrzebie! Pamiętajmy, że nic tak pozytywnie nie nastraja jak pomoc innym! Przygotowane przez nas upominki mogą sprawić, że rodzina poczuje się naprawdę wyjątkowo.

 

Gotowi? 

 To POMAGAMY!!!