Wydarzenia 2021-2022

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Podczas wspólnego apelu Weronika Mega z klasy VII wprowadziła wszystkich w tematykę dbania o naszą planetę. Następnie kółko teatralne przedstawiło humorystyczne  przedstawienie na temat dbania o przyrodę, która nas otacza i w której żyjemy. W trakcie apelu również było dużo śpiewu przygotowanego przez zespół wokalny.

Dzień Ziemi_01
Dzień Ziemi_01
Dzień Ziemi_02
Dzień Ziemi_02
Dzień Ziemi_03
Dzień Ziemi_03
Dzień Ziemi_04
Dzień Ziemi_04
Dzień Ziemi_05
Dzień Ziemi_05
Dzień Ziemi_06
Dzień Ziemi_06
Dzień Ziemi_07
Dzień Ziemi_07
Dzień Ziemi_08
Dzień Ziemi_08
Dzień Ziemi_09
Dzień Ziemi_09
Dzień Ziemi_10
Dzień Ziemi_10
Dzień Ziemi_11
Dzień Ziemi_11
Dzień Ziemi_12
Dzień Ziemi_12
Dzień Ziemi_13
Dzień Ziemi_13
Dzień Ziemi_14
Dzień Ziemi_14
Dzień Ziemi_15
Dzień Ziemi_15
Previous Next Play Pause

22 kwietnia uczniowie klasy VIII wzięli udział w IX edycji konkursu "Sprawni w przyszłym zawodzie" organizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie i Starostwo Powiatowe. Konkurs polegał na wykonywaniu zadań technicznych w poszczególnych pracowniach: agrobiznesu, gastronomicznej, fryzjerskiej, handlowej, logistycznej, rolniczej, budowlanej, elektrycznej, drzewnej, mechanicznej. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów klasy VIII: Amelia B., Nina Sz., Piotr W., Bartosz J.

Klasy 6-8 uczestniczyły we wspólnej wycieczce do Kina Sokolnia na film pt. "Sonata". Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta w McDonald's, która wywołała największą radość wśród naszych uczniów.

Wyjazd do kina na film
Wyjazd do kina na film "Sonata"_01
Wyjazd do kina na film
Wyjazd do kina na film "Sonata"_02
Wyjazd do kina na film
Wyjazd do kina na film "Sonata"_03
Wyjazd do kina na film
Wyjazd do kina na film "Sonata"_04
Wyjazd do kina na film
Wyjazd do kina na film "Sonata"_05
Wyjazd do kina na film
Wyjazd do kina na film "Sonata"_06
Wyjazd do kina na film
Wyjazd do kina na film "Sonata"_07
Wyjazd do kina na film
Wyjazd do kina na film "Sonata"_08
Wyjazd do kina na film
Wyjazd do kina na film "Sonata"_09
Wyjazd do kina na film
Wyjazd do kina na film "Sonata"_10
Previous Next Play Pause
19 KWIETNIA 2022 ROKU PRZYPADA 79.ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM 
NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI ŻONKILE
Takie piękne Żonkile wykonali uczniowie naszej szkoły, by uczcić 79. ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM. Dziękujemy za udział w akcji następującym uczniom: Miłoszowi Góralowi, Małgosi Nawrot, Nicole Paluszek, Uczniom kl.I, Kamilowi Holce, Emilii Michalak, Oliwierowi Wróblowi, Karolowi Wróblowi, Bartkowi Wieczorkowi Filipowi Wieczorkowi, Ninie Szefer, Natalii Hadryś, Klaudii Łaś i Hubertowi Gąszczakowi.
 
Powstanie w getcie warszawskim. Informacje historyczne | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
 
Dzisiaj (4 kwietnia) w naszej szkole świętowaliśmy "Dzień bez plecaka"
Jest to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas "No backpack day" uczniowie chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.
Nasz szkolny "Dzień bez plecaka" służył dzisiaj głównie dobrej zabawie, pomysły uczniów ograniczała jedynie wyobraźnia.
Uczniowie przynieśli swoje szkolne przybory zapakowane na rozmaite sposoby: w koszach, zabawkach, walizkach, a nawet w sklepowych wózkach! Zdarzały się też skrzynki na narzędzia, kuwety oraz... taczka!