Dzisiaj (4 kwietnia) w naszej szkole świętowaliśmy "Dzień bez plecaka"
Jest to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas "No backpack day" uczniowie chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.
Nasz szkolny "Dzień bez plecaka" służył dzisiaj głównie dobrej zabawie, pomysły uczniów ograniczała jedynie wyobraźnia.
Uczniowie przynieśli swoje szkolne przybory zapakowane na rozmaite sposoby: w koszach, zabawkach, walizkach, a nawet w sklepowych wózkach! Zdarzały się też skrzynki na narzędzia, kuwety oraz... taczka!