Wydarzenia 2022-2023

W dniu 21 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. Szembeków z Siemianic odbyła się nietypowa lekcja fizyki dla uczniów klas 4-8. Uczennice z klasy 7 pod opieką pani Martyny Drobiny przygotowały kilka doświadczeń i zaprezentowały je kolegom i koleżankom. W ten sposób chciały zachęcić młodszych do zainteresowania się naukami przyrodniczymi. Oto niektóre z tych doświadczeń: 

W naszej szkole we wszystkich klasach zostały przeprowadzone pogadanki na temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Spotkanie te przeprowadził Pan Michał Bartela- Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Pierwszego marca nasza szkołę odwiedzil podróżnik Przemysław Supernak wraz ze swoją prelekcją pt. Kostaryka- dzieci w Parku Jurajskim. Swoją prezentacją zaprosił uczniów klas 3-8 do ciekawego i pięknego kraju jakim jest Kostaryka. Pan Supernak w sposób bardzo interesujący przybliżył nam historię tego kraju, omówił charakterystyczną bioróźnoroność tego obszaru i zwyczaje tamtejszej ludności. Jednak najciekawszym aspektem tego spotkania były osobiste doswiadczenia, odczucia i przeżycia, którymi dzielił się podróżnik ze swoimi słuchaczami. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści pana Supernaka a na koniec zadawali wiele ciekawych pytań.

Karnawał to czas hucznego świętowania, imprez, a także okazja do prezentowania swoich wyjątkowych przebrań.