Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022.

Oferujemy do wyboru naukę gry na fortepianie, skrzypcach, gitarze, flecie poprzecznym, saksofonie, trąbce i akordeonie. 

Nauka odbywa się w dwóch cyklach kształcenia: sześcioletnim i czteroletnim.

Wnioski o przyjęcie do Szkoły można składać do 31 maja 2021 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru znajdują się w zakładce "rekrutacja" https://psmkepno.pl/rekrutacja,73.html

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze Szkołą telefoniczny lub mailowy (tel. 62-78-230-29, mail: tansman@hot,pl).

Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do włączenia się w akcję prowadzoną już od kilku lat przez miejscowych leśników.  

Projekt „Oczyśćmy nasze lasy ze śmieci", to próba przybliżenia lokalnemu społeczeństwu problemu jaki stanowią zróżnicowane odpady pozostawiane przez ludzi odwiedzających nasze tereny. Z przykrością stwierdzamy, że z każdym rokiem ilość osób nieuświadomionych, a wraz z nią ilość i różnorodność śmieci zamiast maleć, rośnie ...   

Więcej infarmacji pod linkiem:  leka-opatowska.pl

Szanowni Państwo,

wobec już nawet nie niepokojących, ale alarmujących doniesień, dotyczących kondycji emocjonalnej dzieci i młodzieży postanowiliśmy pośpieszyć z pomocą wszystkim, którzy wychowują najmłodszych lub z nimi pracują.

Już w najbliższy czwartek 25 marca 2021 r. o godz. 18:00 zapraszamy na darmową debatę na żywo "By pomoc przyszła na czas...", transmitowaną na portalu YouTube, podczas której wyjątkowe specjalistki:  Mirosława Kątna - Przewodnicząca Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Dorota Zawadzka – psycholożka rozwojowa i autorka poradników dla rodziców oraz Aleksandra Ejsmont – radczyni prawna, specjalizująca się w prawie rodzinnym przekażą praktyczne wskazówki i porady jak nie przeoczyć niepokojących sygnałów, jak na nie reagować, a wreszcie jakie podjąć kroki formalno-prawne, by skutecznie zabezpieczyć dobro młodego człowieka.

Podczas debaty będzie możliwość zadawania pytań prelegentkom, za pośrednictwem czatu. Dołączenie do wydarzenia nie wymaga żadnych opłat ani rejestracji! Zachęcamy do przekazania informacji o spotkaniu wszystkim nauczycielom oraz rodzicom uczniów.

Zapraszamy na stronę wydarzenia na facebooku.

Link do transmisji na youtube

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

Centrum Rozwoju Edukacji A-Z

tel.: 780 573 465

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.a-z-edu.pl

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie oraz Pełnomocnik Wójta Gminy d/s Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, zapraszają mieszkańców gminy do udziału w konkursie plastycznym pn. "Tradycyjna Palma Wielkanocna".
Regulamin oraz karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie Biblioteki www.biblioteka.leka-opatowska.pl , ponadto wszystkie informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod nr tel. 62 78 145 51 i w siedzibie Biblioteki w Opatowie.
Zapraszamy do udziału, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.